kontaktný e-mail:  objednavka@saikei.sk                                                             Minimálna hodnota objednaného tovaru : 10,00 €

info linka: + 421 903 712 281

Novinky Jar 2019

Nové osivá PIQUANT Chilli papričky v ponuke viac v záložke Produkty - Osivá - Semená Piquant Chilli papričky

Kalendárium

Už teraz v marci je čas na prvý výsev semien na predpestovanie sadeníc a to:

semená mesačných jahôd a ďaľších druhov pestovaných zo semien

semená paprík a feferóniek

semená rôznych šalátov aj tých neobvyklých ako je Mizuna, Mibuna, Perila, Portulaka zeleninová, kapusta sitinová Komatsuna, ktoré sú nenáročné na vypestovanie, zvládnu to i začiatočníci

Čerstvo obraté rajčiaky z vlastnej úrody sú úžasné, šťavnaté a aromatické. Navyše si ich môžete dopestovať na balkóne. Tak neváhajte a už teraz si zasadte semienka do substrátu.

Osvedčené paradajky na balkóny: Karla, Vilma, Tumbling Tom Red, Tumbling Tom Yellow, Minigold, Rubínek, Venus, Aztek, Minibel, Rosso Cremlin F1, Micro Cherry, Totem F1.

Keď nie je pôda priveľmi mokrá, môžete od polovice mesiaca sadiť cibuľku - sadzačku, jarný cesnak, naklíčené skoré zemiaky a hrášok.

Na určené stanovisko zasejte reďkovku, mrkvu, petržlen a cviklu.

V miskách resp. v črepníkoch s vlhkým substrátom s obsahom kompostu alebo rašeliny začnite pestovať begónie hľuznaté.

Hľuzy položte na substrát s vegetatívnym vrcholom nahor a zalejte.

Uložte v miestnosti s teplotou 16 - 20°C, svetlo nepotrebujú. Hneď ako začnú pučať, dosypte substrát, aby boli prikryté a črepníky dajte na svetlo.

Von ich vyložte až v máji, keď už nehrozia mrazíky.  Begónie kvitnú od mája do jesene, nie sú odolné voči mrazu. Hľuzy je potrebné preskladovať na chladnom a tmavom mieste, kde je teplota okolo 5°C.

Aj cibule ľalií môžte v priebehu mesiaca marec zasadiť do zeme a zároveň myslieť aj na nákup hľúz gladiol, kán a georgín.

Táto stránka používa cookies. Viac info