kontaktný e-mail:  objednavka@saikei.sk                                                             Minimálna hodnota objednaného tovaru : 10,00 €

info linka: + 421 903 712 281

Akcie

 

Navštívte nás na 10. ročníku výstavy JAHRADA ovocia, potrieb pre záhradkárov a farmárskych produktov, ktorý sa koná v Trenčíne v dňoch 11. - 12.10.2019 v areáli výstaviska EXPO CENTER a.s., Trenčín.

Čo kedy vysádzať a vysievať v septembri:

do záhonu: sadíme jesenné cibuloviny. V tomto čase by sme mali na záhony, ale i do trávnikov a do skaliek vysadiť cibule narcisov, tulipánov a ľalií (okrem bielych), ktoré nám vykvitnú na budúci rok na jar. Skoro všetkým cibuľovitým rastlinám vyhovuje hlinito-piesčitá pôda s priepustným podložím. Ešte pred výsadbou je dobré zeminu prehnojiť kostnou múčkou. Cibule sadíme klíčkom nahor v primeraných vzdialenostiach do jamiek vyhĺbených kolíkom, aby nad každou zostala 5 až 10 cm hrubá vrstva hliny. Miesto výsadby si označíme menovkou, aby sme ho neskôr omylom nezrýľovali alebo nevysadili niečím iným.

Trvalky a dvojročné rastliny
Ak potrebujeme rozsadiť alebo zasadiť nové trvalky, je na to teraz optimálna príležitosť. Nové stanovisko zbavíme všetkej buriny a záhon vyhnojíme. Všetkým rastlinám starostlivo rozprestrieme korienky, aby sa počas krátkeho času, ktorý im ešte zostáva, stačili čo najlepšie uchytiť. Na trvalé stanoviská rozsadíme tiež dvojročné rastliny. Pamätajme, že práve tu budú kvitnúť, a preto vyberáme vhodné stanovisko tak, aby svojim kvetenstvom a jeho dobou čo najlepšie zapadli medzi ostatné rastliny.

 

Táto stránka používa cookies. Viac info